SEARCH VEGSOURCE:
Custom Search

 

HOMESCHOOLERS: We have some very cool advertisers on this website, and as VegSource is supported by advertising, we're happy about that. If you can't see any ads, you might have an ad blocker, or a setting in your browser which blocks ads from showing up. Consider turning on ads while on vegsource so that you can see what they have to offer, and so that this site can remain free.


Reply To This Post         Return to Posts Index           VegSource Home


From: Lori (71.97.84.123)
Subject:         FS: Math-U-See PreCalculus
Date: June 11, 2013 at 11:56 pm PST

I have the following for sale. Paypal or check. Price does not include media mail shipping.

Blessings,
Lori


MUS PreCalculus Ė Teacherís Instruction Pack only which includes the Instruction Manual and DVDís. (The Instruction Pack and Student Pack are sold separately on the MUS site. Retail for Instr. Pack is $72.) Asking $45, in excellent cond.

NOTE: I do have the Student Pack, which retails for $32. My son did NOT write in the whole thing and he did use pencil. I am willing to give it to whoever buys the Instruction Pack.


Reply To This Post         Return to Posts Index           VegSource Home


Follow Ups:


   


Post Reply

Name:
E-mail: (optional)
Subject:

Comments:

Optional Link URL:
Link Title:
Optional Image URL:



See spam or
inappropriate posts?
Please let us know.
  

Infomercial production direct marketing Legacy Films